WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

Wyniki wystaw 2011

KLUBOWA WYSTAWA W WASILKOWIE (SHZ-POLEN) - 30/31.07.2011  

RELACJA Z WYSTAWY

Klubowa Wystawa Owczarków Niemieckich roku 2011 przeszła do historii. Wystawa ta była prawdziwym świętem wszystkich miłośników tej wspaniałej rasy psów. Wiele razy słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii na temat organizacji wystaw w Oddziale Białystok ale nigdy wcześniej nie miałem okazji być w tym mieście i osobiście się o tym przekonać. Podobnie jak inni wystawcy, obserwatorzy tak i moja osoba w dniach 30-31 lipca przyjechali do tego miasta na północno-wschodnim krańcu Polski aby wspólnie przeżyć Nasze owczarkarskie klubowe dni. Ponieważ organizator już przed wystawą udostępnił dla opinii cały katalog zgłoszonych psów stało się jasne że ta ilość 370 zapisów owczarków na wszystkich musi robić duże pozytywne wrażenie. Obsady w niektórych klasach były bardzo liczne tak więc i samo zwycięstwo na pewno smakowało lepiej. Ilością zgłoszonych owczarków musieli też być pozytywnie zaskoczeni sami sędziowie SV. Zostało ich zaproszonych trzech i sędziowali wszystkie klasy wystawowe. Myślę że każdy z Was kto był na tej wystawie wywiózł osobiste spostrzeżenia co do pracy poszczególnych sędziów. Mój osobisty ranking wygląda następująco:
1 miejsce T.Teubert – według mnie najwięcej się angażował w powierzoną mu funkcję, sprawnie sędziował i starał się każdemu psu dokładnie przyglądnąć, dokonywał długich opisów, doceniał nie tylko poziom psa ale i osoby wystawiającej
2 miejsce N.Scharschmid – jego notowania w moich oczach były jak najbardziej pozytywne jednak nieco się obniżyły po sędziowaniu klasy użytkowej psów.
3 miejsce W.Nordsieck – zdecydowanie najsłabszy z nich, wpadki w jego wykonaniu były w niektórych przypadkach nie do zaakceptowania, szali goryczy z mojej strony dodaje fakt palenia papierosów podczas samego sędziowania – tak nie można się zachowywać. 
Oczywiście jestem nadal za tym aby na kolejne wystawy klubowe zapraszać kolejnych sędziów SV do sędziowania wszystkich klas. To właśnie fakt zaproszenia samych sędziów z Niemiec zadziałał na pewno jak magnes na wystawców nie tylko z Polski ale również z Litwy, Rosji czy Białorusi. Łącznie z tych trzech krajów zgłoszono 82 owczarki! Ponoć w roku 2012 wystawa klubowa odbędzie się w okolicach Lublina (?) Jeżeli tak to wystawcy zza ściany wschodniej ponownie do nas przyjadą. Jak się okazało wykazują oni większą chęć przyjazdu do Polski niż w przypadku Słowaków lub Czechów nawet jak wystawa jest organizowana na południu Polski. 

Białystok przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Po sprawnym przygotowaniu wystawy z samego rana oraz miłej obsłudze Pań z sekretariatu o godz. 9.00 przystąpiono do testów psychicznych psów i suk. Pozoranci pracowali równo, byli w swojej pracy obiektywni i starali się danemu owczarkowi pomóc w zaliczeniu testów. Podkreślić należy również bardzo dobrą kondycję obu pozorantów jaką zaprezentowali podczas swojej pracy. Brawo za osobiste fizyczne przygotowanie! Opinie osób szkolących na pewno będą bardzo negatywne na to co pokazały zwłaszcza psy. Pozostawiam to do osobistych dyskusji oraz na forach internetowych. Reasumując poziom obu płci znacznie wyższy był po stronie suk. Organizatorzy oraz sponsorzy przygotowali puchary dla tych najlepszych wyróżniając ich zaprezentowany poziom. Zaliczyły się do nich:
- Suki:
VINETA-VENDETTA Tensor, Brawos Bis JILLY, HINA Hexenland, TAJGA De-Bes, oraz owczarek niemiecki długowłosy FAXI Mavic Poland 
- PSY:
ZELLO von der Neudenauer Holzsteige, PERCY vom Streek, REDER z Krywlan, Fest Kiefer DEMON, MERCURY Amfitrion 

Warto zauważyć że wszystkie wyróżnione suki pochodzą z polskich hodowli. Brawo dla właścicieli!! 

Po ocenie testów przystąpiono do oceny konkurencji Reproduktor i jego potomstwo. Odniosłem osobiste wrażenie że nie wszystkim zależało aby się w tą konkurencję angażować dlatego też z 12-tu zgłoszonych reproduktorów oceniono 5. 

Kolejny punkt wystawy to oceny psów i suk w klasach które finały miały w niedzielę. Wielka szkoda że w godzinach popołudniowych nad terenem wystawy przeszła potężna ulewa która sparaliżowała samo tempo i organizację wystawy. Na szczęście niebiosa uśmiechnęły się Nas i po dłuższej przerwie w asyście mżawki lub nawet bez niej oceniono wszystkie zaplanowane klasy na sobotę. Małą wpadką – nie wiem z czyjej winy – był fakt, że w klasie baby, szczeniąt i młodzików nie dokonywano opisów na kartach oceny. Jeżeli była to sytuacja nie zaplanowana wcześniej a wynikająca zwyczajnie z braku czasu spowodowanego opadami deszczu to jest to rzecz do wybaczenia. Natomiast jeżeli było to zaplanowane działanie to należało o tym fakcie wcześniej oficjalnie poinformować. Nie było by wtedy na ringach negatywnych opinii wystawców częściowo tym faktem zbulwersowanymi. Sędziowanie zakończono około godziny 20-tej. Na tą właśnie godzinę zaplanowano wspólny wieczorek integracyjny. Przyznam się szczerze że to co zrobili organizatorzy, jak się przygotowali, ilość posiłków oraz dań przyprawiły o pozytywny zawrót głowy. Istny szał!! To było imponujące!! Brawo, brawo, brawo!! Podczas tej wspólnej kolacji zostały wręczone dyplomy osobom zasłużonym dla hodowli owczarka niemieckiego w Polsce. Wyróżniono zarówno tych zaawansowanych stażowo kolegów jak również i tych młodszych. W imieniu klubu pamiątkowe dyplomy wręczali Waldemar Federak oraz Waldemar Kosmalski. Pomysł godny naśladowania! Brawo z mojej strony dla klubu za taki pomysł. Dodatkowo z krótkim referatem wystąpił Zbigniew Szcześniak który przypomniał wszystkim nieco historii wystaw klubowych w Polsce. Ta która odbyła się w 2011 roku była jubileuszowa – 30-ta!
Po tej oficjalnej części odbyła się część taneczna okraszona artystycznymi śpiewami niektórych kolegów do białego rana. Jeden z nich około godziny 5.30 stał jeszcze przed drzwiami swojego pokoju próbując się do niego dostać. Było mu ciężko bo klucz za nic nie chciał spasować do zamka w drzwiach. Obraz żenująco-śmieszny jak człowiek może się upodlić w swoim alkoholowym szczęściu. 

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Pogoda i temperatura powietrza była idealna do wystawiania owczarków. Sędziowanie rozpoczęto o godzinie 10-tej. Całość zakończono około 16.30. Poziom zaprezentowanych psów znacznie odbiegał jakościowo od suk. W niektórych klasach suk czołówka naprawdę godna wytrawnego oka które mogło się nacieszyć ich widokiem. Wystawę zakończyła konkurencja na najlepszą hodowlę.

Faktem godnym podkreślenia z mojej strony jest poziom przygotowania psów do wystawy jaki zaprezentowali wystawcy zza wschodniej granicy. Myślę, że wielu z Was było zwyczajnie wstyd jak mogli porównać to co sami zaprezentowali z tym co pokazali zagraniczni wystawy. Panowie i Panie – trzeba wziąć się do jeszcze intensywniejszej pracy.

Gratulacje z mojej strony należą się również wszystkim którzy zgłosili bądź wystawiali owczarki na tej wystawie – byłem pozytywnie zaskoczony Waszym zaangażowaniem, punktualnością i dyscypliną. Nie było spóźnień, każdy wiedział kiedy i gdzie ma się pokazać a niedzielny przebieg wystawy był iście precyzyjny z Waszej strony. Brawo!

Osobiście reasumując całość wystawy pod względem organizacyjnym oceniam ją bardzo wysoko. Poprzeczka dla kolejnych organizatorów została podniesiona być może za wysoko?! Ilość pucharów, worków z karmami, statuetek owczarków niemieckich a dodatkowo dla zwycięzców klas użytkowych oraz hodowli 2 rowery oraz pralka. Ilości drobnych upominków które były wręczane w firmowych reklamówkach trudno wymienić. Dodatkowo ten sobotni bankiet!!

Jedna rzecz mnie męczy i muszę o niej napisać. Włosy mi stawały dęba na głowie jak niektórzy wystawcy upominali się o puchary, o to że te mniejsze a te większe, że w tej odmianie włosa jest ich więcej a w tej mniej. Ludzie – czy wyście poszaleli?! To puchary mają być dla Was wykładnią tego co posiadacie?! Czym Wy chcecie się dowartościować – pucharem? Chcecie pokazywać rodzinie, sąsiadom, klientom ile to Wy macie pucharów i kim dzięki temu jesteście?! Proponuję zmieńcie swoje myślenie! Niech Waszym/Naszym dowartościowaniem będzie bardzo wysoki wynik na wystawie światowej chociaż JEDNEGO psa z całej Polski a tego jak wiecie nam wszystkim Polakom bardzo brakuje. Pokazuje jednocześnie jak daleko jesteśmy od najlepszych. Co najgorsze i najważniejsze - najdalej są Ci którzy najbardziej o te puchary się dopinają! Wstyd mi za Was było podczas tej wystawy.

Byli również tacy którzy na swoich koszulkach pisali epopeje jakie to ich pies nie odniósł sukcesy na innych wystawach FCI. Jakże kuriozalnie wyglądały te osoby i ich koszulki kiedy w stawce prowadzony ten że pies zajmował końcowe lokaty. Ludzie miejcie poczucie swojej godności i wartości. Czy naprawdę czujecie się tak niedowartościowani że chcecie zwrócić na siebie uwagę?! Takie sytuacje pokazują kim naprawdę jesteście! 

Nie można również pominąć w tej mojej relacji z wystawy zachowania jednego z wystawców. Nazwiska nie będę wymieniał. Przywozi najgorsze psy na wystawę, zachowuje się jak cham, robi z siebie pośmiewisko, inni wystawcy i sędziowie patrzą na niego ze śmiechem i politowaniem. Taka osoba powinna być wykluczona z szeregów związkowych i mieć zakaz wystawiania psów. Bardzo mi się spodobało mocne ale trafne określenie tej osoby – temu Panu nie można nic zarzucić oprócz .. pętli na szyję. 

Na całość pozytywnego przebiegu wystawy niewątpliwie wpływ miała bardzo dobra jej organizacja przez osoby które doskonale wiedziały co i jak mają robić. Bardzo dobry teren wystawy, duże i przestrzenne ringi, parkingi wokół terenu wystawy, doskonałe nagłośnienie, dobra praca tłumaczy, ilość nagród godna wystawy klubowej, koleżeńska atmosfera, godna pokreślenia uprzejmość pań i panów zaangażowanych do pracy podczas wystawy, cierpliwość wobec wszystkich osób oraz duża kultura osobista, fanfary do każdej dekorowanej klasy. Te i wiele innych drobnych czynników mają wpływ na bardzo wysoką ocenę organizacyjna wystawy z mojej strony. Myślę, że zdecydowana większość zgodzi się z moją opinią że do Białegostoku warto było przyjechać. Ci co na coś będą narzekać powinni raczej milczeć i docenić ogrom włożonej pracy przez cały komitet organizacyjny. Nie będę tutaj wymieniał z imienia i nazwiska aby kogoś nie pominąć. Gratulacje należą się Wam wszystkim bez wyjątku. Brawo, brawo, brawo!!! Możecie być dumni z tego co zrobiliście w ostatni weekend lipca 2011 roku!!

Jacek „Jacentus” Żydzik

Ps. Na wystawie fotografowaniem zajmowało się wiele osób. Dział Jacentus/Gallery czeka na Wasze zdjęcia które będą pamiątką po wystawie w której braliśmy udział. 

KATALOG: http://jacentus.com/gallery/?cat=11 

KOMENTARZ

Napiszę kilka słów o tegorocznej Klubowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Wasilkowie., co leży w moim zwyczaju i oczywiście będę sukcesywnie wstawiać zdjęcia.

W pierwszej kolejności, tu na forum,DZIĘKUJĘ BARDZO Przewodniczącemu KON-u i przew. Klubo-Komisji za wyróżnienie mnie i mojej hodowli.Dziękuję pięknie także wszystkim owczarkarzom obecnym na sali, za wspaniały aplauz.To miło znależ się w gronie wyrożnionych, naprawdę dobrych hodowli w Polsce. Moja hodowla jest malutka ,skromniutka ale coś tam się dobrego uchowało zwłaszcza w kolorze wilczastym.I cieszy mnie to ,że w pewnym stopniu przyczyniłam się, ja i moja hodowla w propagowaniu tego koloru.Na tej wystawie już było kilka bardzo pięknych wilczastych owczarków.

Jeszcze raz PIĘKNIE DZIĘKUJĘ za wyróżnienie mnie i mojej hodowli.

Oczywiście jak każda wystawa, dla mnie ta "klubówka" nie była ani lepsza ani gorsza. I pewnie jak każdy ,kto był na tej "klubówce" będę miała uwagi, i tradycyjnie słowa krytyki.

W tym roku nic "swojego" osobiście nie wystawiałam, ale mam jakiś niesmak po tej "klubówce".

I pierwsze co mi przychodzi do głowy, to te nieszczęsne testy. To co widziałam, to naprawdę mnie "ręce i majtki opadają".

Reproduktory ,które mają obowiązkowe IPO ,wypadają na tle suk ,których nie obowiązuje szkolenie tak, że brak mi polskich słów by coś pisać. Kompromitacja na całego. Przecież,to woła o pomstę do nieba.Co się tak naprawdę dzieje na egzaminach!? Kilka psów nie chodziło przy nodze bez smyczy, albo były szarpane albo trzymane za łańcuszek ,atakowały pozoranta ,tak jakby miały przywiązane do szyi 50kg worka z piachem ,innym psom, paluszkiem pokazywano rękaw. Pozoranci "klubowi"robili co mogli by te nieudaczniki jakoś zębem zahaczali nie o rękaw ale o sznurek przy rękawie. Tylko 5 na 30 / ja bym dołożyła jeszcze TAJSONA Gven Blaid do tej stawki/to samce,które naprawdę pokazały się na testach, z tego tylko 1 /słownie: jeden/ polski pies, 2 niemieckie po niemieckim szkoleniu i 2 "wschodnie" i ten ,którego ja dokładam też pochodzi ze "wschodu",nie wiem z jakiego kraju.

7 w ogóle nie zaliczyło testów. O czym to świadczy. Moje wnioski są takie:albo polscy sędziowie egzaminujący nie znają się na szkoleniu i egzaminowaniu albo kręcą na egzaminach numery[/b] a kto wie czy nie biorą dalej łapówek. Nie omieszkam też napisać o pozorantach w Polsce Jest ich niewielu i tak po obrastali w piórka ,że nie wiedzą ile brać za "pracę" z psem. A ta ich "praca" z psem ogranicza się raczej do podrażnienia i niż do nauczenia psa. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pozorantów ale na pewno jest ich 70%. I przekonałam się o tym na własnej skórze.

Jeżeli chodzi o suki, to tylko klaskać.Nie mają obowiązku szkolenia a są szkolone, w całym tego słowa znaczeniu.Tylko 3 na 29 nie zaliczyło testów, reszta zaliczała bardzo ładnie, w tym 5 zostało wyróżnionych.

Dla mnie na szczególne wyróżnienie zasługuje HINA Hexenland. W ubiegłym roku została najlepszą suką zaliczającą testy a w tym roku ponownie została wyróżniona na 3 lok. Dopiszę jeszcze,że wszystkie suki są polskie z polskich hodowli.BRAWO.

Moje uwagi do testów są takie: by na przyszłych wystawach klubowych, testy zaczynać od godż 8 rano.

Wszystkie reproduktory,które nie zaliczyły testów i te,które mają wyszkolenie a zgłaszane są do klas otwartych powinny być umieszczone na tzw.czarnej liście.To zapewniło by ograniczenie a nawet likwidację kryć takim pseudo reproduktorem, zwłaszcza,że są też i takie reproduktory ,które już drugi raz nie zaliczają testów na 'klubówce".

Po zakończeniu testów zaczęła się ocena konkurencji "Reproduktor i jego potomstwo."

Ja mam tylko taką uwagę do tej konkurencji.Albo oceniamy obecnego na wystawie ojca i porównujemy z nim dzieci albo bierzemy zdjęcia danego ojca i porównujemy do foto jego dzieci. To na tyle.

Pogoda tego roku była gorsza zwłaszcza w sobotę przez co trzeba było zmienić program a to spowodowało bałagan. Ja po raz pierwszy dowiedziałam się ,że w klasach baby,szczeniąt a zwłaszcza młodzików nie ma opisów psa. Jest tylko jest ocena i lokata co wywołało oburzenie niektórych osób wystawiających a moje zdziwienie.Szkoda,że nikt nie poinformował o tym. Tak w ogóle, ze względu na dużą liczbę wystawianych psów wydaje mi się przesadą klasa baby.Co się działo w ringu, kibice widzieli a wystawcy czuli. Nie wiem dlaczego sędziowie niemieccy tak długo gonili po tym wielkim ringu te maluszki.Dzień duszny jak cholera, co chwilę leje i znowu duchota a pan sędzia niemiecki goni i goni te malce. W następnych klasach, szczeniąt i młodzików powtórka z rozrywki.Maluszki i tak spisywały się znakomicie. Tak było we wszystkich klasach. Nawet dorosłe psy były tak zmordowane,że pluły się a ze zmęczenia w chwilach przerwy pokładały się albo uciekały z ringu do cienia.Moim zdaniem nie wolno dopuszczać do takiej sytuacji. Wystawcy też są sobie winni,w ferworze walki o jak najlepszą lokatę wpadali w amok zwycięstwa. Zapominali o czymś takim jak obserwacja sędziego. Niektórzy z wystawców bez przerwy nawoływali swoje psy, nie bacząc gdzie jest i co robi sędzia. Nawet wtedy gdy sędzia był w drugim końcu ringu i patrzył na innego psa zmuszali swojego do wysiłku. Będąc wewnątrz ringu przygladałam się wystawcom z Polski i wystawcom ze "wschodu" /przepraszam za słowo "ze wschodu" ale musiałabym wymieniać wszystkie te kraje po kolei/.Co zrobił jeden z Polskich wystawcow w klasie młodzieży suk gdy suce zabrakło siły.Zamiast walczyć uczciwie, to samowolnie zmienił sobie lokatę.I co zyskał,...? Jedno oczko, suka była 15 jest 14 ale stracił w moich oczach szacunek uczciwego wystawy.Zamiast kręcić, proszę wziąść przykład właśnie z ludzi ze "wschodu". Mieli bardzo ładne psy i pokazali klasę w przygotowaniu i wystawianiu psów. Każdy pies był zajebiście przygotowany bez względu na lokatę. Doskonala współpraca między wystawiającym a nawołującym.Nie wpadali w amok zwycięscy, obserwowali sędziego.Ta Pani ,której potem przyznano tytuł "najlepszy wystawca" cały czas obserwowała sędziego,widziałam jak oglądała sie do tylu. Jak sędział był daleko ,prowadziła psa swobodnie ,na luzie, w tym momencie podbiegał nawoływacz,podawał psu wodę,poklepał psiaka zachęcając go do lepszej prezentacji. Wcale mnie nie dziwi ,że spora grupa owczarków przywiezionych ze wschodu była ustawiana bardzo wysoko a kilka wygrało swoje klasy. Przywieżli bardzo ładne i bardzo dobrze przygotowane psy. Skoro zapraszamy wystawców z innych krajów, to musimy się liczyć z tym ,że mogą przywież bardzo piękne psy. Dziwi mnie natomiast puszczanie nie zasłużonej opinii,że to Pani Beata,tlumaczka z języka rosyjskiego miała tu jakiś swój udział w tych / nazywanych, przez co niektórych polskich wystawców/ tzw. ruskich sukcesach. A może to właśnie, Ci zawistni tych "ruskich sukcesów" przyczynili się do pokrzywdzenia w klasie użytkowej, tego psa przywiezionego z Litwy. Nie mogę zrozumieć ,jak to się stało, że na ostatnim okrążeniu ,pies,który cały czas chodził na pierwszej lokacie, a któremu w prezentacji w piątkach ,drugi pies w ruchu ,ogona nie powąchał , spada na drugą pozycję i to na koniec oceny w klasie. Czuję tu wyrażny "smród".Widać było znakomite przygotowanie tego litewskiego psa do takiej imprezy a i sam pies był piękny. Nie wiem czym motywował swoją decyzję sędzia niemiecki.Może ktoś wie, to bardzo proszę o napisanie o tym. Ogólnie rzecz ujmując, mnie osobiście,na tej "klubówce" nie podobało się ocenianie psów przez sędziów niemieckich. Widać, lubimy Niemcom w tyłek się pchać. Taaaak! "Cudze chwalicie swego nie znacie ,sami nie wiecie co posiadacie" Może czas siegnąć po Polskich sędziów! Po zakończeniu tej klasy podarowałam sobie już ocenę hodowli.

Halina Szewczyk

Składam piękne podziękowanie dla Pawła Tiahnyboka za opracowanie wyników z wystawy. Dzięki Paweł. Mam nadzieję że Twój film będzie wspaniałym uzupełnieniem całości wystawy klubowej.

Jacentus

Wyniki XXX Klubowej Wystawy Owczarków Niemieckich Wasilków 30-31.07.2011 

Owczarek Niemiecki 
Psy 
Sędzia: Norbert Scharschmidt (SV) 
Klasa baby 


1 wo QUENN Wolf Jar (Xen vom Heerbusch-Quorli vom Osterberger-Land), hod. Marek Zgorzelski, wł. Marek Zgorzelski 
2 wo TINO Kenola (CHACCO von der Freiheit Westerholt -CONDA vom Frankengold), hod. Zajączkowski Sebastian, wł. Sebastian Zajączkowski 
3 wo TAI vom Frankengold (Nelson vom Frankengold-DARLING vom Frankengold), hod. Frank Goldlust, wł. Ireneusz Kajak, Frank Goldlust 
4 wo Brawos Bis/FCI/ VICI (Xambo vom Farbenspiel-Brawo Bis/fci/ Maryla), hod. Justyna Falkiewicz, wł. Krzysztof Marzec 
5 wo BHRUNO Hexenland (ZELLO v. Neudenauer Holzsteige-HINA Hexenland), hod. K. Leszczyńska, wł. Monika Szczepaniak 
6 wo FEDOR De-Bes (UMBERTO Tensor-TAJGA De-Bes), hod. R. Kłapkowski, wł. Daniel Dopierała 
7 wo ORI MEIN Redstar (XAMBO vom Farbenspiel-RIMINI Asarko Lordana), hod. Waldemar Łodziński, wł. Waldemar Łodziński 
8 wo ŁIL z Drozda Piasków (POKER z Drozda Piasków-VERVA z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
9 wo Brawos Bis (FCI) VENI (XAMBO v Farbenspiel-Brawos Bis (FCI) MARYLA), hod. Falkiewicz Marta, wł. Cezary Lenartowski 
10 wo OLLIVANDER Tensor (TYSON vom Kottersbusch-EFENDI vom Frankengold), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Joanna i Adam Domańscy, Renata i Piotr Horzela 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa szczeniąt 


1 wo CEDRO z Leśnego Justynowa (VEGAS du Haut Mansart-DONA Skania), hod. Sylwester Lisowski, wł. Sylwester Lisowski 
2 wo OSKAR Szenberg (ARON Szenberg-JOOPY Szenberg), hod. Wiktor Kowalski, wł. Wiktor Kowalski 
3 wo VEYRON Gven Blaid (OBER Della Valcuvia-WIZANTIYA Gven Blaid), hod. Novik N., wł. Nina Novik 
4 wo Waldzage GOREZ (SULTAN von der Janhohe-WILDE Gven Blaid), hod. Y.Pekelis, wł. Nina Novik 
5 woBRUNO z Krywlan (VEGAS du Haut Mansard-LUKA z Krywlan), hod. R.J. Gesinowscy, wł. Ryszard Gesinowski, Marcin Paradowski 
6 wo HAIKO Garliavietis (WILLOW VOM HEIDKNAPP-PEPPERMINTS COSMA SHIVA), hod. Rinaldas Janusaitis, wł. Rinaldas Janusaitis 
7 wo NANDO Dzako (Uri Haus Galli-CASTRA Dzako), hod. M. Zanony, wł. Juraj Slota 
8 wo SCHICO Equus ( CASSIUS CLAY Equus-KSANDINA Equus), hod. Aneta Bilińska, wł. Aneta Bilińska 
9 wo IRAN Gelezinis Vilkas (Hagadahl Figo-TULPI Gelezinis vilkas), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
10 wo JAGO z Drozda Piasków (AL-GROM KIMON-TORA z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Dorota Siwik 
11 wo MENZO von der Grafenburg (OBER von Bad-Boll-HOSTESS von der Grafenburg), hod. Corinna Bahr, wł. Tomasz Bogucki, Sławomir Disterheft 
12 wo GARET Amax (DOLLAR v. Zellwaldrand-NAOMI Hexenland), hod. Sławomir Potaś, wł. Sławomir Potaś 
13 wo ARMIN Trebortim (GIO Frankengold-VANTA z Ostrowskiej Sfory), hod. Robert Filipowiak, wł. Robert Filipowiak 
14 wo FIGO Kierkis-hof (LUCA Altenberger-Land-ANIKA vom Monchberg), hod. Jacek Pazdan, wł. Jacek Pazdan 
15 wo ROCCO-RAMON z Piaszczystej Górki (ARON Szenberg-DIXI-DIVA z Piaszczystej Górki), hod. Bogusław Szabat, wł. Bogusław Szabat 

Sędzia: Norbert Scharschmidt (SV) 
Klasa młodzików 


1 bdb ZICO Trebortim (ALEX Alexander The Great-QUINA z Kojca Elikame), hod. Robert Filipowiak, wł. Robert Filipowiak 
2 bdb NEKTARAS Laukine Vilkauoge (CENT v. Haus Portofino-CIOTKA Laukine Vilkauoge), hod. Zivile Cepuliene, wł. Paulius Kaupelis 
3 bdb FUX Lestes Poland (DOLLAR vom Zellwaldrand-RANDYA Lestes), hod. Zbigniew Bagrowski, wł. Zbigniew Bagrowski 
4 bdb ZASKO Z Krywlan (FABIAN von der Grafschaft Mark-UTA Z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Marcin Siegieńczuk 
5 bdb GASS Mis-Maz (JOKER vom Eichenplatz-TAINA vom Kaditzer Land), hod. Waldemar Federak, wł. Tomasz Cembrowski 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa młodzieży 


1 bdb KESZ Marko Carras (GIO vom Frankengold-FANTA Redstar), hod. Marek Wencel, wł. Marek Wencel 
2 bdb WUNDERSTERN NORD (Jambo vom Schollweiher- Kronis Kändrewa), hod. Riina Ruven, wł. Harjumaa Annika Grünberg 
3 bdb FRANKO GARLIAVIETIS (GIGOLO von der Barenschlucht-HORKA aus Wattenscheid), hod. Rinaldas Janusaitis, wł. Ramunas Ciapas 
4 bdb ILBO VON PALLAS ATHENE (Nino von Tronje-Pivie vom Farbenspiel), hod. J.Maibuchen, DE, wł. Antanas Butkus 
5 bdb MAIRON Naujavilnietis (VILI Naujavilnietis-DEXANA z Krzywego), hod. Vadim Scepkin, wł.Vadim Scepkin 
6 bdb MIKY Dzako (Drug vom Zellwaldrand-Hasel Dzako), hod. M. Zanony, wł. Juraj Slota 
7 bdb IKO Sądeckie Lachy (VEGAS du Haut Mansard-XENA Sądeckie Lachy), hod. Andrzej Woda, wł. Andrzej Woda 
8 bdb LEXO Artrox (VEGAS DU HAUT MANSARD-BAXI Artrox), hod. Artur Dąbrowski, wł. Artur Dąbrowski 
9 bdb HARRY von der Glockenheide (Arex von der Wilhelmswarte-Cessy von Trafalga), hod. Sigrid Becker, wł. Robert Rubacha 
10 bdb PAX Naujavilnietis (Gio vom Frankengold-:Puma Naujavilnietis), hod. Vadim Scepkin, wł. Albert Vezys 
11 bdb URAN von der Plassenburg (REMO vom Fichtenschlag-HORKA aus Wattenscheid), hod. OXANA von der Plassenburg, wł. Maxim Silanov, Rinaldas Janusaitis 
12 bdb KLIFF vom Fourniermuhlenbach (PAER vom Hasenborn-DISCA vom Holtkamper Tor), hod. H.Munster, wł. Ekaterina Moskwina 
13 bdb ARMAGEDONAS AURUM (UNKAS Gelezinis Vilkas-MAGIJA Gelezinis Vilkas), hod. Andrej Napolov, wł. Cezary Stanisław Paliczuk 
14 bdb ARAM z Januszewskiej Zagrody (AMOR VOM HAUS ALLRATH-BORA z Kózkowej Zagrody), hod. Piotr Baran, wł. Piotr Baran 
15 bdb DAX z Borówna FCI (BRUNO von Vierhundert Hertz-CHANEL MIS- MAZ), hod. Filipecka Joanna, wł. Joanna Filipecka 
16 bdb CARLLO ze Szczepanowiąt PT1 (BANDERAS VON AUERBACH-ŁARI z Drozda Piasków), hod. Kazimierz Krassowski, wł. Sebastian Sokólski 

Sędzia: Norbert Scharschmidt (SV) 
Klasa juniorów 


1 bdb BERRY von Osterberger Land (REMO vom Fichtenschlag- NIELA vom Suentelstein), hod. Dirk Wortman, wł. Olga Timofeeva 
2 bdb BAX z Leśnego Justynowa IPO 1. Kkl.1 (VANOS vam NOORT-DONA Skania), hod. Sylwester Lisowski, wł. Sylwester Lisowski 
3 bdb BILL von der Grafenburg (DUX de INTERCANINA-NAVEL von der Grafenburg), hod. Corinna Bahr, wł. Tomasz Bogucki 
4 bdb NAZIR ze Skalnego Wzgórza (OBER von Bad Boll-DELI ze Skalnego Wzgórza), hod. Gertruda Jureczko, wł. Paweł Krych 
5 bdb Baldrsens Flash FIRE (RUS GERTS ADELL INDIGO-ALRIANBOVALD LAGUNA), hod. O.Semonova, wł. M.V. Simonova 
6 bdb STING Super Agent (SHICCO von der Freicheit Westerholt-Toskana Super Agent), hod. Kisliakov A., wł. Rita Turava 
7 bdb BAYCK Gven Blaid (MERCURY Amfitrion-SIERRA Gven Blaid), hod. Novik. N, wł. Marian Drodishevskiy 
8 bdb GAMBO Soolrad See (KANTO von der Karl May Hohle-HEKSA Solrad See), hod. O.Radchenko, wł. Oleg Radchenko 
9 bdb Al-grom SPEEDY (PAER vom Hasenborn-Al-grom KARMA), hod. Marzena i Mirosław Zawiślak, wł. Mirosław,Marzena Zawiślak 
10 bdb EDI PAUL-MAT (TASKO ze Spręcowa-LENA z Trojańskiego Lasu), hod. Krzysztof Kalbarczyk, wł. Krzysztof Kalbarczyk 
11 bdb UNKO z Krywlan, (NAXO VON FICHTENSCHLAG-ASTRA VON DER JAEGER ALLEE), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Konrad Kostro 
12 bdb TOGO AKSARIS (Markus vom Status Quo-Boska Greta Elidon), hod. Jacek Kulik, wł. Jacek Kulik 
13 bdb ZHEROM Gven Blaid, (MERCURY Amfitrion-IZIDA Gven Blaid), hod. Novik. N, wł. Iwan Fridrih 
14 bdb JOKER vom Urstromtal (JIMMY vom Baruther Land-CINDY vom Urstromtal), hod. Fred Heinze, wł. Fred Heinze, Dariusz Makarewicz 
15 bdb URAS v. Alterberger Land (CANYON von der Lars-Aue-AEBBY vom Altenberger Land), hod. Norbert Schleuter, wł. Kornel Dybul 
16 db KEIKO Jarkowski Dwór (YOKER vom Leihawald-DONNA vom Bauhofer-Land), hod. Jarosław Opozda, wł. Robert Duda 
17 db ILAN NAUJAVILNIETIS (Gerafin vom Holtkamper See-Bonny vom Astral), hod. Vadim Scepkin, wł. Albert Vezys 

Klasa otwarta 

1 dosk POKER z Drozda Piasków (ILBO vom Holtkamper See-EJSZA z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
2 dosk FAX vom Urstromtal (VICTOR vom Zellwaldrand-CINDY vom Urstromtal), hod. Fred Heinze, wł. Fred Heinze, Dariusz Makarewicz 
3 dosk AUSTIN Ardelia (AREX v.d. Wilhelmswarte-OLKA Ardelia), hod. P. Bożko, wł. Krzysztof Wysocki 
4 dosk THISSAN Hexenland (Furbo degli Achei-HINA Hexenland), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Piotr Zakrzewski 
Dyskw (zachowanie hodowcy) PEIK-PUTZ z Piaszczystej Górki (TICCO z Kolinku-DIXI-DIVA z Piaszczystej Górki), hod. Bogusław Szabat, wł. Bogusław Szabat 
Dst (reakcja na strzał) FIMO Tombo (NESCH von der Grafenburg-LINKA van de Zomerdijkslanden), hod. Tomasz Bogucki, wł. Tomasz Bogucki 

Klasa użytkowa 

Najlepsze psy na testach psychicznych: 
ZELLO von der Neudenauer Holzsteige SchH1,Kkl1 (PAKROS d'Ulmental-URI von der Neudenauer Holzsteige), hod. Robert Kowalski, wł. Leszczyńska Katarzyna 
PERCY vom Streek SchH3, Kkl1 (NEGUS vom Holtkämper See-JACKY van de Zomerdijkslanden), hod. Leo Behrens, wł. Wiesław Małek 
REDER z Krywlan IPO 1 (MARKUS vom Status Quo-JETTA z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Urszula Świetlicka-Rusiłowicz 
FEST KIEFER DEMON IPO-3, Kkl-1,SchH-2 (QUENTIN KARANBERG-FEST KIEFER EDITTA), hod. Levashova Jelena, wł. Sillam Oie 
MERCURY Amfitrion IPO1 Kkl1 (SIRIO dela Real favorita-EVITA Amfitrion), hod. K.A.Struk, wł. Nina Novik, Beata Kalisz 

VA 1 ASTIZ Rodiaz IPO 1 (ORBIT Rodiaz-SIGMA Rodiaz), hod. Piotr Szkalski, wł. Radosław Namyślak 
VA 2 WILLOW vom Heidknapp SchH1, Kkl1 (LENNOX vom Heinrichplatz-TARA vom Heidknapp), wł. Stephan Gustl 
VA 3 MERCURY Amfitrion IPO1 Kkl1 (SIRIO dela Real favorita-EVITA Amfitrion), hod. K.A.Struk, wł. Nina Novik, Beata Kalisz 
VA 4 FRITZ vom Kuckucksland SHH3 Kkl1 (Roy Terrae Lupiae-Paula vom Kuckucksland), hod. Ottmar Grunnewald, wł. Karim Laraki 
5 dosk WIRUS z Drozda Piasków IPO-1 (WILSON von der Schnuckenweide-CORA z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
6 dosk PERCY vom Streek SchH3, Kkl1 (NEGUS vom Holtkämper See-JACKY van de Zomerdijkslanden), hod. Leo Behrens, wł. Wiesław Małek 
7 dosk DOLLAR vom Zellwaldrand SchH2 (MAESTRO vom Osterberger Land-CONNY vom Haus Portofino), hod. Ralf Wiesner, wł. Mariusz Huszcza 
8 dosk WUNDERST GENF IPO-2, SchH-1, Kkl-1, EST J CH, LTJCH (Quantum von Arminius-Kronis Kändrewa), hod. Riina Ruven, wł. Signe Sadeiko Riina Ruven 
9 dosk QUANT AUS DEM AURUM ZWINGER IPO-1, Kkl-1 (IDOL vom HOLTKAMPER HOF-GRAZIE AUS DEM AURUM ZWINGER), hod. Ralf Dangers, wł. Petrovicheva Timofeeva 
10 dosk ERAST Guardian Gryphon IPO1 (FORTAN z Krywlan-VIOLA von der Grafschaft Mark), hod. Beata Malinowska, wł. Mirosław Borowski 
11 dosk TAYSON Gven Blaid IPO1 Kkl1 (MERCURY Amfitrion-ERLINA Gven Blaid), hod. Novik.N, wł. Andrej Lapa 
12 dosk RUS BRISKAZI IMPERATOR RUS IPO-1 (Digger vom Elzmündungsraum-Radonezj Zaika), hod. Zaizewa I., wł. Alexander Burganovskiy 
13 dosk REDER z Krywlan IPO 1 (MARKUS vom Status Quo-JETTA z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Urszula Świetlicka-Rusiłowicz 
14 dosk ARNI TOMMY-ATUT IPO1 (GHANDI vom Holtkamper See-SARA z Trojańskiego Lasu), hod. Tomasz Szymański, wł. Tomasz Szymański 
15 dosk HAKER Equus MŁ.Zw.PL,Ch.Pl.Mł.Ch.Pl., (RICO vom Altenberger Land-FARINA Equus), hod. Aneta Bilińska, wł. Joanna Filipecka 
16 dosk LUCKY Mavic Poland IPO 1 (ZAMP vom Thermodos-IKA vom Farbenspiel), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Jaroslaw Mielnikiewicz, Piotr Dobrzański 
17 dosk FEST KIEFER DEMON IPO-3, Kkl-1,SchH-2 (QUENTIN KARANBERG-FEST KIEFER EDITTA), hod. Levashova Jelena, wł. Sillam Oie 
18 dosk WALDI zur Worringer Rheinaue IPO V, IPO 1 (BANDERAS du Domaine du Parc-XELDA zur Worringer Rheinaue), hod. Bruno Itter, wł. Przemek Pałuba, Katarzyna Leszczyńska 
19 dosk XAMBO vom Farbenspiel Kkl1 IPO 1 (TYSON von Koettersbuch-YASKA vom Farbenspiel), hod. Erwin Wieser, wł. Marek Czerniakowski 
20 dosk ZELLO von der Neudenauer Holzsteige SchH1,Kkl1 (PAKROS d'Ulmental-URI von der Neudenauer Holzsteige), hod. Robert Kowalski, wł. Leszczyńska Katarzyna 
21 dosk CZAD Sądeckie Lachy IPO-1 ( DRUG vom Zellwaldrand-HUPIE Starý Samotár), hod. Andrzej Woda, wł. Bernard Famula 
22 dosk ULK Sądeckie Lachy SVV1 (BRAVOS von der Rhenhohe-Bakai Bator Quini), hod. Andrzej Woda, wł. Andrzej Woda 
23 dosk ASTO z Rokoli IPO 1 (Flash Avax Hof-XANDY z Agiru), hod. Aleksandra Przysowa, wł. Aleksandra Przysowa 
24 dosk DANER Gelezinis Vilkas (DRONGO Gelezinis Vilkas-HASPI Gelezinis Vilkas), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 

Testy niezaliczone 
ALAN z Trojańskiego Lasu IPO1 (FLASH v.d. ZOMERDIJKSLANDEN-LENA z Trojańskiego Lasu), hod. Zbigniew Stępski, wł. Zbigniew Stępski 
BAX z Borkowa Szlacheckiego PT, IPO 1 (IVAN Wolf-gang-PANDA Linabero), hod. Ryszard Szewc, wł. Remigiusz Pustkowski 
Regul Lait ERZOG IPO1, Kkl1 (BORIS v. Regul-AMELIE v. Wiesenring), hod. Zubtsova, wł. R.O Drozdova 
INDO Kenola SchH1, Kkl1 (KWANTUM KLOSTERMOOR-TRACY VOM FRANKENGOLD), hod. Zajączkowski Sebastian, wł. Łukasz Jęć 
Heleros QWINTO IPO3,Kk1,Balt J.Ch,Est.V.Ch,Lv.Ch (Ingodds Agassi-Heleros Remie), hod. Heli Vaab, wł. Katriin ja Rain Heinsoo 
RIO Mavic Poland Ch.Pl.,IPO 2 (FLICK von Haus Galli-IKA vom Farbenspiel), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Anna Mielnikiewicz 
VISUM Tensor IPO1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA Tensor), hod. Adam, Joanna Domańscy, wł. Renata Horzela 

Klasa championów 

1 dosk KEY Haus Galli (SCOTT AUS AGRIGENTO-VERA SOREX), hod. Ondrej Jesieński, wł. Bożena Kuczewska 
2 dosk ASKO Mavic Poland (QUENN VON LOHER WEG-PATRISIA MAVIC), hod. Adrian Dobrzański, wł. Grzegorz Koziara 
3 dosk ODYS SANTANDER FCI (HOSS v.BRACHTTAL-BARBIE ELSANTA), hod. Marek Juchniewicz, wł. Magda Lipnicka-Sapielak 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa weteranów 


1 dosk LASSO Accord Bis Ch.Pl., IPO1 (BRANDO von Baccara-CIRA Accord), hod. Barbara Wawrowska, wł. Barbara Wawrowska 
2 dosk HARDY Amfitrion CH.RU,BY,UK,. VA,IPO 1.Kkl1 (VA3 Erasmus van Noort-Pasja Amfitrion), hod. K.A.Struk, wł. Nina Novik 
3 dosk JOKER Accord Bis IPO1 (CHAMP von Dakota-USSI von der Grafschaft Mark), hod. Barbara Wawrowska, wł. Barbara/Jerzy Wawrowska/Żywek 

Suki 
Sędzia: Thomas Teubert (SV) 
Klasa baby 

1 wo Baldrsens CRISTAL (Zearo v. Zellwaldrand- Zilber Vasserfal Narnija), hod. Semenova Oksana, wł. Oksana Semenova 
2 wo QUORLI Wolf Jar (Xen vom Heerbusch-Quorli vom Osterberger-Land), hod. Marek Zgorzelski, wł. Marek Zgorzelski 
3 wo YANKA Kalupus (BIX von Arlett-ARMI z Dobrego Kojca), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak 
4 wo DAXI z Leśnego Justynowa (GAROS D-ABRA z Leśnego Justynowa), hod. Sylwester Lisowski, wł. Sławomir Łagoński 
5 wo CARMEN z Krywlan (WEGAS vom Fichtenschlag-LENA z Krywlan), hod. Ryszard Gesinowski, wł. Ryszard Gesinowski, Jarosław Młodzianowski 
6 wo KIA z Tomickich Lasów (FURBO von der kleinen Ranch-Tootsie Tensor), hod. Radosław Rokitka, wł. Radosław Rokitka 
7 wo XANJA vom Pendler (Paer vom Hasenborn-Nika vom Pendler ), hod. Wolfgang Meinen, wł. Wolfgang Meinen, Sebastian Zajączkowski 
8 wo BRITNEY Śmiłowickie Wilki (BIX von Arlett-FLER Redstar), hod. Renata Horzela, wł. Renata i Piotr Horzela 
9 wo LIZA Sądeckie Lachy (Yustin Maserau-XENA Sądeckie Lachy), hod. Andrzej Woda, wł. Andrzej Woda 
10 wo PIRANHA Tensor (TUBORG Tensor-VIANA Tensor), hod. J.A. Domańscy, A. Niemyska-Buczek, wł. Agata Niemyska-Buczek 
11 wo BHIRMA Hexenland (ZELLO von der Neudenauer Holzsteige-HINA Hexenland), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Monika Szczepaniak 
12 wo GUCIA z Rokoli (XAMBO VOM FARBENSPIEL-ALIS Z ROKOLI), hod. Aleksandra Przysowa, wł. Aleksandra Przysowa 
13 wo HEIDI Morska Dolina, (SULTAN von der Jahnhohe-LUKA Mavic), hod. Beata Pietrowska, wł. Beata Pietrowska 
14 wo TINKA Kenola (CHACCO FREIHEIT WESTERHOLT-CONDA FRANKENGOLD), hod. Sebastian Zajączkowski, wł. Leopold Harań, Sebastian Zajączkowski 
15 wo MONA z Drozda Piasków (WIRUS z Drozda Piasków-OKIDA Kadiman), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
16 wo HAWANA Morska Dolina (SULTAN von der Jahnhohe-LUKA Mavic), hod. Beata Pietrowska, wł. Beata Pietrowska 
17 wo LARA Modris Podlasie (FABIAN von der Grafschaft Mark-HAVANNA von der Grafschaft Mark), hod. Adam Sokolewicz, wł. Adam Sokolewicz 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa szczeniąt 


1 wo HANA Primo Grande (QUATTRO von der Partnachklamm-ILANKA z Krzywego), hod. Szymon Mukalski, wł. Beata Kalisz, Szymon Mukalski 
2 wo IXA Mis-Maz (INDUS Mis-Maz-NAYA Mis-Maz), hod. Waldemar Federak, wł. Stanisław Wójcicki 
3 wo HANA Garliavietis (WILLOW VOM HEIDKNAPP-PEPPERMINTS COSMA SHIVA), hod. Rinaldas Janusaitis, wł. Rinaldas Janusaitis 
4 wo Rus Antares RED STAR (SENSEN MANN AMUR-DARINA Von Nord Traum), hod. Morozova O., wł. Olga Morozova 
5 wo GEISZA Primo Grande (SHICCO von der Freiheit Westerholt-BONNY vom Astral), hod. Szymon Mukalski, wł. Beata Kalisz, Szymon Mukalski 
6 wo ORLY Szenberg (ARON Szenberg-JOOPY Szenberg), hod. Wiktor Kowalski, wł. Wiktor Kowalski 
7 wo BELLA MIA IMATORINO (Sony z Lintichu-Ulkana Irluka), hod. Aleą Miketa, wł. Ales Miketa 
8 wo ELIS Kabi (ZEARO VOM ZELLWALDRAND-TOSKA KABI), hod. Sławomir Stelmach, wł. Sławomir Stelmach 
9 wo CUMA z Leśnego Justynowa (VEGAS DU HAUT MANSARD-DONA Scania), hod. Sylwester Lisowski, wł. Mateusz Dranicki 
10 wo ESTER Gven Blaid (Al-grom Kimon-BIYA Dnieprowskaja), hod. N.Novik, wł. Ewgieni Timofejew 
11 wo EMI z Rakowieckiego Dworu (DOLLAR vom Zellwaldrand-TILA Rykoń), hod. Mariusz Huszcza, wł. Mariusz Huszcza 
12 wo ANITA Trebortim (GIO Frankengold-VANTA z Ostrowskiej Sfory), hod. Robert Filipowiak, wł. Robert Filipowiak 
13 wo LEIDI z Drozda Piasków (Bodo dei Lupi di Mare-Cora z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
14 wo BONA Wypusty FCI (MERCURY Amfitrion-FILLA Artrox), hod. Sławomir Skorupa, wł. Piotr Bednarek 
15 wo ENOLA z Hetmańskiej Sfory (Umberto Tensor-PEDROLA z Hetmańskiej Sfory), hod. Halina Szewczyk, wł. Piotr i Renata Niedzielscy 
16 wo GRAMMY Amax (DOLLAR v. Zellwaldrand-NAOMI Hexenland), hod. Sławomir Potaś, wł. Sławomir Potaś 
17 wo SMARTIE vom Zellwaldrand (QUATTRO von der Partnachklamm-MELINDA vom Niemberger Eck), hod. Ralf Wiesner, wł. Renata i Piotr Horzela 
18 wo INDI Gelezinis Vilkas (Hagadahls Figo-TULPI Gelezinis Vilkas), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
19 wo FANTA KABI (RICO Animar-UNIQA Avax Hoff), hod. Sławomir Stelmach, wł. Paweł Michalak 
20 wo HESSA Primo Grande (Quattro von der Partnachklamm-ILANKA z Krzywego), hod. Szymon Mukalski, wł. Piotr Zakrzewski 
21 wo GRETA Spes Henkor (XAMBO vom Farbenspiel-HELGA Spes Henkor), hod. Henryk Korolewicz, wł. Henryk Korolewicz 
22 wo HEIDI Esmondor (ASTO Z Rokoli-DORIS Z Dorzecza Pilicy), hod. Monika Miller, wł. Monika Miller 
23 wo SEPHIA Germanius Ortus (PERCY von Streek-LANA Farbenspiel), hod. Bogusław Chmiel, wł. Andrzej Gołowicz 
24 wo LAILA z Drozda Piasków (Bodo dei Lupi di Mare-Cora z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
25 wo WENA z Weselskiej Zagrody (NERO z Weselskiej Zagrody-MAJKA z Weselskiej Zagrody), hod. Bolesław Weselski, wł. Stanisław Wąsiakowski 
26 wo XARA Kalupus (WEGAS vom Fichtenschlag-OLA Kalupus), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak 
27 wo NEXA-NELLI z Piaszczystej Górki (ARON Szenberg-TIGRA-TIGGRISE z Piaszczystej Górki), hod. Bogusław Szabat, wł. Bogusław Szabat 
28 wo RITA-RIMINI z Piaszczystej Górki (ARON Szenberg-DIXI-DIVA z Piaszczystej Górki), hod. Bogusław Szabat, wł. Bogusław Szabat 

Klasa młodzików 

1 bdb DEBRA Oger Schloss (YOKER GIM-XARA Oger Schloss), wł. Sergei Baranov 
2 bdb SANTBIRI PALOMA (Ace v.Status Quo-Svarzekoks Nicla), hod. Birina S.V., wł. Elena Kuzmina 
3 bdb BONA Kamienna Twierdza (MAJK z Weselskiej Zagrody-OXA Kamienna Twierdza), hod. Zbigniew Szczesniak, wł. Zbigniew Orłowski 
4 bdb BORA Kamienna Twierdza (MAJK z Weselskiej Zagrody-OXA z Kamiennej Twierdzy), hod. Szcześniak Zbigniew, wł. Joanna Chraplak 
5 bdb MISCHA Jacentus (WEGAS Fichtenschlag-HEKSA Dlha Roven), hod. Jacek Żydzik, wł. Jacek Żydzik 
6 bdb NOVA Laukine vilkauoge (CENT v. Haus Portofino-CIOTKA Laukine vilkauoge), hod. Zivile Cepuliene, wł. Ieva Rubyte 
7 bdb Brawos Bis (FCI) SAWANA (NOEL v. Suentelstein-Brawos Bis (FCI) JILLY), hod. Marta Falkiewicz, wł. Marta Falkiewicz 
8 bdb ALMA Jarkowski Dwór (AREX Wilhelmswarte-DONNAvon Bauhofer-land), hod. Jarosław Opozda, wł. Zbigniew Bieniasz 
9 bdb Al-grom YOKO (MAJK Z Weselskiej Zagrody-Al-grom KARMA), hod. Marzena i Mirosław Zawiślak, wł. Katarzyna Głowacka, Marzena i Mirosław Zawiślak 
10 bdb Haus Alana Balt ODISSEJA (OBER Della Valcuvia-Alana Balt IZABELL), hod. A.J.Szipilowa, wł. Alla Szipilowa 
11 bdb ZORKA z Krywlan (Fabian von der Grafschaft Mark-Uta z Krywlan), hod. Ryszard Gesinowski, wł. Mariusz Szymborski 

Klasa młodzieży 

1 bdb Strong End Soft HEYDA (CENT v Haus Portofino-Strong End Soft STESHA), hod. E.Silaeva&N.Pavlova, wł. Alla Strakhov 
2 bdb WUNDERSTERN NAJA (Jambo vom Schollweiher-EST V CH, EST Vet CH Kronis Kändrewa), hod. Riina Ruven, wł. Harjumaa Riina Ruven 
3 bdb HERA Red- Alert (Vegas du Haut Mansard-Tenia von Batu), hod. Józef Kalinowski, wł. Józef Kalinowski 
4 bdb PARMA Naujavilnietis (GIO vom Frankengold-PUMANaujavilnietis), hod. Vadim Scepkin, wł. Vadim Scepkin 
5 bdb SABA Sukcesor (ULTIMMO Avax Hof-BALBINA Redstar), hod. Andrzej Kotulski, wł. Andrzej Kotulski 
6 bdb MONY Dzako (DRUG vom Zellwaldrand-HASEL Dzako), hod. M.Zanony, wł. Marian Zanony 
7 bdb OLENA Wolf-Gang (Nelson vom Frankengold-Kiara vom Lichtetal), hod. Joanna i Ireneusz Kajak, wł. Ireneusz Kajak 
8 bdb DALA Primo Grande (WEGAS von Fichtenschlag-ILANKA z Krzywego), hod. Szymon Mukalski, wł. Beata Kalisz, Szymon Mukalski 
9 bdb IVE von Pallas Athene (Nino von Tronje-Pivie vom Farbenspiel), hod. J.Maibuchen, DE, wł. Antanas Butkus 
10 bdb BEKY z Agiru Bohemia (AREX Wilhelmswarte-CAIRA Sarandon), hod. Sasak Michal, wł. Marek Dmochowski 
11 bdb COFFIE z Borówna FCI (BRUNO von Vierhundert Hertz-DELHI von Haus YU), hod. Filipecka Joanna, wł. Joanna Filipecka 
12 bdb ANGIE IMATORINO, (Kansses z Lintichu-Nikky Irluka), hod. Aleą Miketa, wł. Ales Miketa 
13 bdb GIGA Hodowla pod Stawami, (TASKO ze Spręcowa-IGA Kalupus), hod. Wojciech Stachurski, wł. Wojciech Stachurski 
14 bdb LIBERTY Laukine Vilkauoge (Naxo v. Fichtenschlag-Caika Laukine vilkauoge), hod. Zivile Cepuliene, wł. Oksana Budziene 
15 bdb FENDI Garliavietis (GIGOLO von der Barenschlucht-HORKA aus Wattenscheid), hod. Rinaldas Janusaitis, wł. Stasys Zinkevicius 
16 bdb ZORA Kabi (RIKO Animar-SISI Kabi), hod. Sławomir Stelmach, wł. Żanna Dąbrowska 
17 bdb RAFFI Naujavilnietis (YEROM vom Haus Salihin-DORA vom Frankengold), hod. Vadim Scepkin, wł. Vadim Scepkin 
18 bdb CODI z Hetmańskiej Sfory PT-1 (XION vom Nordteich-PEDROLA z Hetmańskiej Sfory), hod. Halina Szewczyk, wł. Piotr i Renata Niedzielscy 
19 bdb ELADA Gelezinis vilkas (Paer vom Hasenborn-Roxy vom Kaufungerwald), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
20 bdb WIERA Kalupus, (NELSON vom Frankengold-IVANA Kalupus), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak 
21 bdb ALFI Tarand (VISUM Tensor-WENDY Tarand), hod. Andrzej Tarnowski, wł. Andrzej Tarnowski 
22 bdb BAXI Fikusar (KARLOS vom Finkenschlag-JURGA Aksaris), hod. Grzegorz Koziara, wł. Grzegorz Koziara 
23 bdb YADE Hexenland (YUMO vom Finkenschlag-NACHTIGALL zur Worringer Rheinaue), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Przemek Pałuba 
24 bdb MAXI Accord (FABIAN Von Der Grafschaft Mark-HEXE Accord), hod. Jerzy Wawrowski, wł. Jarosław 
25 bdb BONA z Drozda Piasków (Bodo dei Lupi di Mare-Cora z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski Barcikowski 
26 bdb IDA Sądeckie Lachy (VEGAS du Haut Mansard-XENA Sądeckie Lachy), hod. Andrzej Woda, wł. Andrzej Woda 
27 bdb FILA z Ulicy Prusa (ARNO z Dobrego Kojca- ESMI z Krywlan), hod. Adam Bajorek, wł. Adam Bajorek 
28 bdb NORA z Tuszyńskiego Lasu, (KIEŁ z Tuszyńskiego Lasu-NANA z Tuszyńskiego Lasu), hod. M.G.Gątkowscy, wł. Piotr Baran 
Dst (reakcja na strzał) ANSHI von Frosten (CANYON von der Lars Aue- Atsel Hof Rikardi), hod. Danilchenko Zlata, wł. Zlata Danilchenko 

Sędzia: Thomas Teubert (SV) 
Klasa juniorów 

1 bdb Evil Forkas MILYA (Cent v. Haus Portofino- Evil Forkas Pauleta), hod. Trofimov D.V., wł. Pastukhov S.V Belyakova S.A 
2 bdb BILBA z Leśnego Justynowa (Vanos van Noort-DONA Scania), hod. Sylwester Lisowski, wł. Sławomir Łagoński 
3 bdb FLOCKE vom Wiesenring (DAX de Intercanina-AISCHA vom Wiesenring), hod. Manfred Gruneklee, wł. Henryk Tabaczyński 
4 bdb XARA Mavic Poland (MERKURY Amfitron-KENDY Mavic), hod. Adrian Dobrzański, wł. Marek Ważydrąg 
5 bdb IRA Marco Carras (DRUG vom Zellwaldrand-FANTA Redstar), hod. Marek Wencel, wł. Marek Wencel 
6 bdb GRESSI SOLRAD SEE (KANTO v.d . KARL-MAY HOEHLE-HEKSA SOLRAD SEE), hod. Radchenko S, wł. p.Bolchevik Minskaja obl. 
7 bdb Baldrsens FIRE STAR (RUS GERTS ADELL INDIGO- Alrianbovald Laguna), hod. Semenova Oksana, wł. S.P Pugovkina 
8 bdb YASMIN von Haus Shiran, (Zamp v. Thermodos- Aurum Aglis Marit), hod. Shiran I.A., wł. N.V Saharova 
9 bdb TAMARA Mavic Poland (ARMIN in Regnum Marianum-PALME vom Farbenspiel), hod. Adrian Dobrzański, wł. Marzena Piskorz-Machnik 
10 bdb CARINA Kierkis-hof (KEY v.Haus Galli-TARA z Kojca Holan), hod. Jacek Pazdan, wł. Ryszard Jakielaszek 
11 bdb BUFFY Garliavietis (YAKO VAN NOORT-TRIXI VOM FROSTEN), hod. Rinaldas Janusaitis, wł. Rinaldas Janusaitis 
12 bdb FURBA von Frosten (Dax de Intercanina-Atsel Hof Rikardi), hod. Danilchenko Zlata, wł. Zlata Danilchenko 
13 bdb SAGA z Krywlan (GIO V.Frankengold-LUKA z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. R.J. Gesinowscy 
14 bdb ALEXISZ Z Żędowego Boru (NERO z Trojańskiego Lasu-ULKA z Trojańskiego Lasu), hod. Maria Pogorzelska, wł. Tomasz Szymański 
15 bdb Brawos Bis (FCI) ROZALIA (YAKO v Noort-Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz 
16 bdb SCHANTAL Gven Blaid (MERCURY Amfitrion-ODA Gven Blaid), hod. N.Novik, wł. Y.N. Zuba 
17 bdb IBIZA Z Peletonu Skorpiona (PEIK HOLTKAMPER HOF-ARIET z Peletonu Skorpiona), hod. Hieronim Guberow, wł. Paweł Michalski 
18 bdb INGA Vektor (ULKO z Krywlan-CLEO Vektor), hod. Andrzej Nieradko, wł. Andrzej Nieradko 
19 bdb FURBA Hexenland PT1 , IPO1 (FURBO degli Achei-NACHTIGALL zur Worringer Rheinaue), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Marek Dmochowski 
20 bdb SAKURA Super Agent (SHICCO von der Freicheit Westerholt-Toskana Super Agent), hod. Kisliakov A, wł. Rita Turava 
21 bdb Haus Alana Balt ZENIFER (Alana Balt KAZANOWA-Alana Balt NAITINGEIL), hod. A.J.Szipilowa, wł. Alla Szipilowa 
22 bdb PANDA z Ulicy Prusa (BODO DEI LUPI DI MARE-CELI z Krywlan), hod. Adam Bajorek, wł. Adam Bajorek 
23 bdb Heleros EGERIA (Kwantum vom Klostermoor-Heleros Yarise), hod. Heli Vaab, wł. Agle Oissar 
24 bdb SELA z Krywlan (GIO v.FRANKENGOLD-LUKA Z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Dariusz Żochowski 
25 bdb JONA vom Urstromtal (JIMMY vom Baruther Land-CINDY vom Urstromtal), hod. Fred Heinze, wł. Fred Heinze, Dariusz Makarewicz 
26 bdb DEMI z Rakowieckiego Dworu (DOLLAR vom Zellwaldrand-CESY z Domu Nauczyciela), hod. Mariusz Huszcza, wł. Mirosław Szczypski 
27 bdb Haus Alana Balt ESENJA (Alana Balt CEZAR-Alana Balt OLIMPJA), hod. A.Szipilowa, wł. Ekaterina Kazaczonek 
28 db ELLY DU VAL D'ANZIN (Dux de Intercanina-Vourasie Du Val D'anzin), hod. Eric Trentenaere, wł. Zydre Viskantaite 

Klasa otwarta 

1 dosk ZIMBA vom Fichtenschlag (Ingodds AGASSI-ZASKIA vom Fichtenschlag), hod. Marco Ossman, wł. Jacek Żydzik 
2 dosk EMI Hodowla pod Stawami (POLLDY ze Spręcowa-YANKINA vom Holtkamper See), hod. Wojciech Stachurski, wł. Wojciech Stachurski 
3 dosk QUINA z Kojca Holan (QUO vom Status QUO-OLLY z Kojca Holan), hod. Andrzej Holik, wł. Jacek Pazdan 
4 dosk XENA Sądeckie Lachy (APOLL Hartis Bohemia-JESSI Sądeckie Lachy), hod. Andrzej Woda, wł. Andrzej Woda 
5 dosk FORI Tombo (NESCH von der Grafenburg-LINKA van de Zomerdijkslanden), hod. Tomasz Bogucki, wł. Tomasz Bogucki 
6 dosk VENCHESTA von Nord Traum (Vogerland Faraon-Zilber Vasserfal Chereshnya), hod. S.V. Pershina, wł. Zivile Cepuliene 
7 dosk ABRA z Leśnego Justynowa (DUX de Cuatro Flores-DONA Scania), hod. Sylwester Lisowski, wł. Sławomir Łagoński 
8 dosk Brawos Bis (FCI) MARYLA (CEDRIC v. Amur- Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz 
9 dosk FRUZIA Szlachetna Krew (EBAFARMENS VODCA-Ch.Pl , I PO-1 DORA Szlachetna Krew), hod. Rafał Cholewa, wł. Rafał Cholewa 
10 dosk AMELIE von Wiesenring (ILBO v. Holtkamper Hof-AMA von Haus Yu), hod. Manfred Gruneklee, wł. R.O Drozdova 
11 dosk GAZA BOL-MAR (DOLLAR vom Zellwaldrand-ITAKA z Trojańskiego Lasu), hod. Marek Żmijewski, wł. Marek Żmijewski 
12 dosk MARSEL von Bund Frosten (Atsel Hof Yuvenal- Tina von Frosten), hod. Vitalij Solovej, wł. Vitalij Solovej 
13 dosk VERVA z Drozda Piasków (BREK z Drozda Piasków-MEGI z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Marek Drozdowski 
14 dosk CONCHITA Alsanta (ILKA`S TEQUILA-NUKA Asarko Lordana), hod. Agnieszka Lipińska, wł. Agnieszka Lipińska 
15 dosk XIRA z Drozda Piasków (DOLLAR vom Zellwaldrand-EJSZA z Drozda Piasków), hod. Marek Drozdowski, wł. Dorota Siwik 
16 dosk ALISZA Primanika (PAKS Mavic-ANIKA Szary Kojec), hod. Sebastian Olech, wł. Sebastian Olech 
17 dosk OKSA Ewita Adamus FCI (NICO vom Lehnhof-ERIKA Kalupus), hod. Beata Stypułkowska, wł. Łukasz Marczukiewicz 
18 bdb BASTI ze Spręcowa (GOSCHA vom HOLTKAMPER SEE-DIWA ze SPRĘCOWA), hod. Norbert Palmowski, wł. Rafał Woronowicz 
19 bdb HELGA Spes Henkor (XAVAIR VOM CHRISTINEN BRUNNEN-KETTI LINABERO), hod. Henryk Korolewicz, wł. Henryk Korolewicz 
20 bdb FINNI Accord (FEDOR VON BURG BIRSMARCK-HEXE ACCORD), hod. Jerzy Wawrowski, wł. Jerzy Wawrowski 

Klasa użytkowa 

Najlepsze suki na testach psychicznych: 
VINETA-VENDETTA Tensor Ch.Mł.Pl.,Ch.Pl.,IPO2,Kkl.1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA Tensor), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Agnieszka Tiahnybok 
Brawos Bis (FCI) JILLY IPO1, Kkl 1, Ch.PL (SIRIO Della Real Favorita-Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz 
HINA Hexenland IPO 1; IPO 2; Kkl 1 (VAX von der Kupferhalde-Heksa Geslander), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Monika Szczepaniak 
TAJGA De-Bes IPO2,KKL1 (Kastor vom Holtkämper Hof IPO2; KKL1-Negra De-Bes IPO1-KKL1), hod. Ryszard Kłapkowski, wł. Ryszard Kłapkowski 
owczarek niemiecki długowłosy: 
FAXI Mavic Poland IPO 1 (EIKO von Haus der Rossen-XANTIA Mavic), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Krystyna Chwastek 

VA 1 WILDE Gven Blaid IPO1 Kkl1 (ARKO vom Butienter Land-LAYLA Amfitrion), hod. Novik.N, wł. Jula Pekelis 
VA 2 VINETA-VENDETTA Tensor Ch.Mł.Pl.,Ch.Pl.,IPO2,Kkl.1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA Tensor), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Agnieszka Tiahnybok 
VA 3 LENA z Krywlan IPO 1, Kkl.1, Ch.PL (SIRIO della Real Favorita-ULI z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Ryszard Gesinowski, Jarosław Młodzianowski 
VA 4 ROXI z Krywlan IPO I (MARKUS vom Status Quo-JETTA z Krywlan), hod. Ryszard Gesinowski, wł. Mateusz Grzywa 
VA 5 FERGI Redstar IPO1 Kkl1 (PAKROS DUlmental-RYMINI Asarko Lordana), hod. Waldemar Łodziński, wł. Waldemar Łodziński 
VA 6 ROXI Kalupus IPO1 ,Kkl1 (MARKUS vom Status Quo-IVANA Kalupus), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak 
7 dosk ESMERALDA Meisehof IPO-1, Kkl-1 (ELKO v Fichtenschlag-YAGODKA Meisehof), hod. Sinitsina, wł. Jelena Levshova 
8 dosk TAJGA De-Bes IPO2,Kkl1 (Kastor vom Holtkämper Hof IPO2; KKL1-Negra De-Bes IPO1-KKL1), hod. Ryszard Kłapkowski, wł. Ryszard Kłapkowski 
9 dosk FANTASIKA Meisehof IPO-2. Kkl-1 (ELKO v Fichtenschlag- Endrefalva Afrika), wł. Jelena Levshova 
10 dosk Brawos Bis (FCI) JILLY IPO1, Kkl 1, Ch.PL (SIRIO Della Real Favorita-Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz 
11 dosk VIANA TENSOR IPO2, Kkl1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA TENSOR), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Agata Niemyska-Buczek 
12 dosk ZADANA Gelezinis Vilkas (UNKAS Gelezinis Vilkas-ROXY Kaufungerwald), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
13 dosk CIOTKA Laukine Vilkauoge (ADAMSAS Laukine Vilkauoge-SARMA Gelezinis Vilkas), hod. Zivile Cepuliene, wł. Zivile Cepuliene 
14 dosk Corsa all'oro di Fosco Aidas SchH1, Kkl-1, LT J CH, LT CH (Rhyscher v. Arlett-Bosca di Fosco Aidas), hod. Natalia Slabodnikova, wł. Natalia Slabodnikova 
15 dosk CIBONA Gelezinis Vilkas (BRAVOS vom Steffen Haus-BONI Gelezinis vilkas), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
16 dosk DORIS z Dorzecza Pilicy IPO 1 (CELLO von Haus Yu-EWITA Z Pilicznego Źródła), hod. Dawid Fijarczyk, wł. Monika Miller 

Testy zaliczone, suczki nie oceniane: 
BAJKA Kamabeda IPO2 (MAX Kamabeda- ARIKA Habart), hod. Dariusz Więckowski, wł. Magdalena Atiah 
CINDY vom Urstromtal SchH1, Kkl1 (RIO vom Ochsentor-ENKE vom Essweiler Tal), hod. Fred Heinze, wł. Fred Heinze, Dariusz Makarewicz 
DONA Scania IPO 1 (UNTO Konstar-SOFI z Agiru Bohemia), hod. Mirosław Cybulski, wł. Sylwester Lisowski 
HINA Hexenland IPO 1; IPO 2; Kkl 1 (VAX von der Kupferhalde-Heksa Geslander), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Monika Szczepaniak 
KASIA di Casa Pileci IPO1 (FARUS des Meilleurs Sangs-V SEXY zur Worringer Rheinaue), hod. Nicolino Pileci, wł. Katarzyna Leszczyńska 

Testy niezaliczone: 
GLORIA Equus Ch,Pl. ,IPO1 (SONAR Woj-Bas- FARINA Equus), hod. Aneta Bilińska, wł. Agnieszka Czerniawska 
NEBRASCA Hexenland IPO1 (VANOS van Noort-NACHTIGALL zur Worringer Rheinaue), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Katarzyna Leszczyńska 
ZINA De-Bes IPO2,Kkl1 (Dux de Quatro Flores -Negra De-Bes), hod. Ryszard Kłapkowski, wł. Ryszard Kłapkowski 

Klasa championów 

1 dosk YUDZHINA von Vishenhoff (Wasko v. Schacher- Brenda v. Wiesenring), hod. Vishnevskaya T.O., wł. N.V Saharova 
2 dosk CELI z Krywlan (MAX z Krywlan-ESMI z Krywlan), hod. R. Gesinowski, wł. Adam, Bajorek 
3 dosk LUKA z Krywlan (SIRIO della Real Favorita-ULI z Krywlan), hod. R.J.Gesinowscy, wł. Ryszard Jarosław Gesinowscy 
4 dosk DIXI Mavic Poland (ESKAN vom Finkenschlag-VITA vom Farbenspiel), hod. A.K.Dobrzański, wł. Piotr Dobrzański 
5 dosk KIM VOM LICHTETAL (XENO VOM ELZMUNDUNGSRAUM-FINA VOM LICHTETAL), hod. Steffi Kulbel, wł. Zygmunt Miazek 

Klasa weteranów 

1 dosk NEGRA De-Bes IPO1,Kkl1 (Romeo v. Pallas Athene-Afa Korso), hod. Ryszard Kłapkowski, wł. Ryszard Klapkowski 
2 dosk ARKA z Drozda Piasków, (MARCO z Krywlan-HOGA Kadiman), hod. Marek Drozdowski, wł. Jan Fabiszewski 

Owczarek Niemiecki Długowłosy 
Psy 
Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa szczeniąt 


1 wo GUCCI Primo Grande (SHICCO von der Freiheit Westerholt-BONNY vom Astral), hod. Szymon Mukalski, wł. Dariusz Kantorski 
2 wo XAMBO Kalupus (WEGAS vom Fichtenschlag-OLA Kalupus), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak 

Sędzia: Norbert Scharschmidt (SV) 
Klasa młodzików 


1 bdb FELIX vom Nordteich (REMO vom Fichtenschlag-AIDA vom Nordteich), hod. Julia Schmidt, wł. Wojciech Stachurski 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa młodzieży 


1 bdb DRAGON Jadźwigi (Bodo dei Lupi di Mare-Arka z Drozda Piasków), hod. Jan Fabiszewski, wł. Jan Fabiszewski 

Sędzia: Norbert Scharschmidt (SV) 
Klasa juniorów 


1 bdb CODY Gelezinis vilkas (GOSCHA vom Holtkamper See-JAGUARA Gelezinis vilkas), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
2 bdb ORION Mavic Poland PT 1,IPO 1 (TYSON vom Kottersbsch-ULKA Mavic), hod. A.K.Dobrzański, wł. Jarosław Kozioł 
3 bdb FALCO von Granne (LINGO vom Schornfelsen-STELLA von der Grafschaft Mark), hod. B. Lebiedzińska i A,Joukovets, wł. Sebastian Olech 

Klasa otwarta 


1 dosk BALU Gelezinis Vilkas (SOLO vom team Fiemereck-Stasi Oger Schloss), hod. Neda Volkova, wł. Neda Volkova 
2 dosk ZOTTEL vom Frankengold (QUENN vom Loher Weg-AMY von der Moritzburg), hod. Frank Goldlust, wł. Magdalena Trojanowska 

Klasa użytkowa 


testy nie zaliczone YAPPO vom Frankengold (FURBO degli Achei-DAGGI vom Frankengold), hod. Frank Goldlust, wł. Dorota Pikulska 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa weteranów 


1 dosk WICK Linabero IPO1 (RIKKOR von Bad-Boll-MONA Linabero), hod. Jan Szmaja, wł. Jan Szmaja 

Suki 
Sędzia: Thomas Teubert (SV) 
Klasa baby 


1 wo SIRA-SASCHA Accord (FABIAN von der Grafschaft Mark-LADRIEL Accord Bis), hod. Jerzy wawrowski, wł. Jerzy Wawrowski 

Sędzia: Wilhelm Nordsieck (SV) 
Klasa szczeniąt 


1 wo TIRA Gwen Bleid (OBER Della Valcuvia-WIZANTIYA Gven Blaid), hod. Novik N., wł. Ekaterina Cigankova 

Klasa młodzieży 


1 bdb DALIA Primo Grande (WEGAS von Fichtenschlag-ILANKA z Krzywego), hod. Szymon Mukalski, wł. Dariusz Kantorski 
2 bdb SEA Mavic Poland (ASKO Mavic Poland-VARINA v. Farbenspiel), hod. A. Dobrzański, wł. K. Dobrzański, A. Mielnikiewicz 
3 db SZAKIRA Mavic Poland (ASKO Mavic Poland-VARINA v. Farbenspiel), hod. A. Dobrzański, wł. Jarosław Kozioł 

Sędzia: Thomas Teubert (SV) 
Klasa juniorów 


1 bdb Brawos Bis PLOTKA (Black LUTOLU-Brawos Bis HECA), hod. Justyna Falkiewicz, wł. Jarosław Grenda 
2 bdb NIKITA Equus (TABOO vom Nordteich-MICKI vom Almhof), hod. Aneta Bilińska, wł. Dorota Pikulska 
3 bdb DARZA Marino Haus (BRUNO von Vier HundertHertz-BAXI V-MAX), hod. Mariusz Kowalski, wł. Jarosław 
4 bdb TINA Mavic Poland PT 1,IPO 1 (ARMIN in Regnum Marianum-PALME vom Farbenspiel), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Boguslaw Szabat Grenda 
5 bdb TASKA Mavic Poland PT 1 (ARMIN in Regnum Marianum-PALME vom Farbenspiel), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Bogusław Szabat 

Klasa otwarta 

1 dosk MIRANDA vom Holtkamper Hof (Nick vom Holtkamper Hof-Wira vom Nordteich), hod. Jorg Niedergassel, wł. Magdalena Trojanowska 
2 dosk YACKI vom Butjenter Land (BRUNO von Vierhundert Hertz-GALINA vom Butjenter Land), hod. Uwe Wienbarg, wł. Magdalena Trojanowska 
3 dosk RICKIE von der Piste Trophe (VITO von der Piste Trophe-VIANA vom Fichtenschlag), hod. Erich Bosl, wł. Agnieszka Suchodolska 
4 dosk ZEKA von der Zenteiche, (FURBO degli Achei-KELLY von der Zenteiche), hod. Ludwig Christoph, wł. Agnieszka Suchodolska 

Klasa użytkowa 

1 dosk CHAKRA Marino Haus (FCI) IPO1,PT2 (ARKO VOM BUTJENTER LAND-AZA V-MAX), hod. Mariusz Kowalski, wł. Sylwia Orzechowska 
2 dosk Ulmich Team CONI IPO1 (DIAS AUS WATTENSCHEID-LUKA z Ziemi Łukowskiej), hod. Michał Rozwora, wł. Zdzisław Wojcieszek 
3 dosk FAXI Mavic Poland IPO 1 (EIKO von Haus der Rossen-XANTIA Mavic), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Krystyna Chwastek

Copyright & design by daltonptojekty2002-